SMS per Bajram!!

Miresevjen o Bajram, ti gezon cdo musliman, te mirat tua s'kan kufi, paq begatiper cdo shtepi!!

Jeta pa besim nuk ka kuptim, Fjala e bukur dhe vepra e mire, jane i vetmi shpetim, Kjo dite Bajrami qoft per ju
perplot gezim!

 

Ne kete dite te shenjte
qdo musliman feston
Nje engjull parajse
Kuranin shfleton
Nje urate e Zotit ne qdo
Porte troket
Me fat Bajramin e qdo te mire ne jete !

 

Drita e kesaj dite le ta ngroh shpirtin tuaj,,gezimi le ta munde hidherimin,,zoti ua dhashte ate qe nuk e keni,,dhe ua shtofte ate qe e keni,,,,me fat dhe shum te mira ne familjen tende URIME FESTA E BAJRAMIT

 

Nje pellumb i shkuar
ne dritare troket
mos nguro po hap dritaren
se dicka e mir te pret,
ne krahet e tij ka nje porosi
URIME BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY...
 

Mirse vjen Bajram
ne ket Dit te verferve ju Prejm Kurban
qe Mos ti harrojm Jetimat ashtut qysh na ka Porosit Allahu i madhrum.
URIME BAJRAMI....

 

Me lule ne dore,Me Respekt shpirtror,Me Dashuri t'vertet,
Me shpirt te Sinqert ju uroi KURBAN BARJAMIN dhe t'gjitha t'mirat ne jete.
 

Sot bajramin nga zemra ta uroj
Fat e shëndet në jetë të dëshiroj
Drita e Allahut rugën ta ndriçoftë
Xhenneti stacion i fundit për ty qoftë.
ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT.

 

 

Fjala e bukur dhe vepra e mire jane i vetmi shpetim, Kjo dite Bajrami qoft per ju perplot gezim!

Nje yll ne qiell shume bukur shendrit,
Kjo Hena e zbehte po na fal pak drit,
Ky qyelli blu dicka po tregon,
Dikush qe te don Bajramin ta uron.

Ne kete dite te shenjte
qdo musliman feston
Nje engjull parajse
Kuranin shfleton
Nje urate e Zotit ne qdo
Porte troket
Me fat Kurban Bajramin e qdo te mire ne jete !